Energeticky úsporné fólie LLumar znižujú náklady na energiu až o 15%

Ak ustrážite kolísanie teplôt, môže Vám to priniesť až 15% ročnú úsporu energií.

V mnohých budovách kolíše teplota (a následné účty za energiu) sú vďaka slnečnému svetlu prúdiace cez okná kancelárie privysoké. Príliš veľa slnka spôsobí, že sa veci prehrejú a následne, keď sa zamračí alebo slnko zapadne, tak sa teploty opäť znížia.

Americké ministerstvo energetiky odhaduje, že z jednej tretiny je chladiaci systém budovy zaťažený práve tepelnými ziskami plynúcimi z okien, a takmer 75% zo všetkých existujúcich okien nie je energeticky efektívnych.

Jeden jednoduchý a nákladovo efektívny spôsob ako udržať teplotu v budove pokiaľ možno konštantnú je nainštalovanie energeticky úsporných okenných fólií LLumar.

Profesionálne energetické audity odhadujú, že budovy v ktorých boli dodatočne nainštalované energeticky úsporné okenné fólie LLumar získali ročné úspory na energiách až vo výške 15%. S nízkymi emisiami uhlíka môže byť návratnosť investície dosiahnutá za menej ako tri roky.

 

Energeticky úsporné okenné fólie verzus výmena okna

Keď sa rozhodujete medzi výmenou okien alebo inštaláciou energeticky úsporných fólií na existujúce okná, rada faktorov môže ovplyvniť Vaše rozhodnutie.

Sťažnosti nájomníkov sú častokrát prvým príznakom, že oknám vo Vašej budove treba venovať pozornosť. U nových plastových okien sa väčšinou nikto nesťažuje na teplo alebo žiarenie a energeticky úsporné okenné fólie neopravia zatekanie alebo netesnosti v konštrukcií, a tak identifikovať skutočný problém Vám pomôže zamerať sa na to správne riešenie.

Ak nie sú okná vzduchotesné alebo majú úniky vlhkosti, pokazené tesnenie či poškodené rámy (alebo v prípade, že nie sú štrukturálne odzvučnené), potom inštaláciou okenných fólií nevyriešite Vaše problémy s oknami. Ale ak sú okná na Vašej nehnuteľnosti štrukturálne odzvučnené a v dobrom stave, potom sa okenné fólie môžu častokrát postarať o niekoľko bežných problémov spojených s oknami v komerčných budovách.

Kontrolovaním intenzity slnečných lúčov dokážu okenné fólie LLumar zredukovať koncentráciu tepla, odstrániť nežiaduce žiarenie a znížiť energetické náklady — takže sú všetci štastní.

Viac pre majiteľov & prevádzkovateľov obchodných priestorov

Aplikácia a záruka

Okenné fólie Llumar sú odborne inštalované vyškolenými technikmi a opierajú sa o jednu z najlepších záruk v odvetví.

Viac informácií

Kontaktujte nášho obchodného zástupcu

Náš obchodný zástupca Llumar Vám rád pomôže s Vašim stavebným projektom.

Kontaktujte nás